Veckoauktion den 26 november 2001

  • Order by

  • 4143
    FÄRGLITO (D) Picasso, 318/500, 82x64
    Stopped

    26 november at 17:30
  • 4003
    MATTA Orientalisk, yashagan, 217 x 128
    Stopped

    26 november at 17:30
  • 4294
    RING 18 k . diamanter och stenar
    Stopped

    26 november at 17:30
  • 4019
    RING 18k. opaler och diamanter
    Stopped

    26 november at 17:30
  • 9041 AKVARELL
    H Ankarcrona, Beduiner i öknen, 1879, 22x55
    Sold: SEK 12700

    Sold den 26 november 2001
  • 4072 AMPEL
    gustaviansk stil, H85
    Sold: SEK 7500

    Sold den 26 november 2001
  • 4068 TABLE
    Med låda, intarsia, 1800-tal, L72 D41 H75
    Sold: SEK 2500

    Sold den 26 november 2001
  • 4059 TABLE
    Ned låda, Mahogny, 1800-tal, L74 D39 H77
    Sold: SEK 2200

    Sold den 26 november 2001
  • 4101 TABLE
    Rokoko, L66 D39 H75
    Sold: SEK 6200

    Sold den 26 november 2001
  • 4082 VASE
    Gusafsberg, Josef Ekberg, H35
    Sold: SEK 2100

    Sold den 26 november 2001